Drukarka fiskalna definicja

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, lecz w prawdzie są to dwa inne dania o nowych możliwościach. Drukarki finansowe to dużo rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesu kas do prowadzenia sprzedaży przydatna jest kasa i sprzedawca, i jeśli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer oraz profesjonalne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie użytkowane są w miejscach gdzie bazy wyników są bardzo bogate, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Ułatwiają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych oraz prowadzenie sprzedaży. Lecz są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Jedną z ostatnich wad istnieje okazja kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie posiadamy w kolekcji. Jest to urządzenie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w której w sklepie zabraknie jakiegoś produktu. Także do takich systemów można zapoznać promocje. Nie jedynie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu towarów w pakiecie w mniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można stworzyć wydruk paragonów, a ponadto fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z perspektywą tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesu kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych wiąże się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten sezon. Rozwiązanie wykorzystywane w obecnym wypadku składa się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w okresie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe szans drukarek fiskalnych mieszają się z piękniejszą ceną ich zakupu. Obsługa ich istnieje daleko specjalistyczna i wymagająca ze względu na dodatkowe oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty potrafią być odstraszające dla przeciętnych biur albo po prostu nieopłacalne, ale każdy sam podejmuję decyzje co chce.