Ewakuacja z budynkow wysokich

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie szuka zastosowanie we wszystkich obiektach obiektach budowlanych, na jakie razem z obowiązującymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których dokonuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia stosuje się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do budowania z pełniejszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w warsztatach pracy, w urzędach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, bądź ponadto w sklepach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w części strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest niebagatelne znaczenie w sprawie ratowania zdrowia a zarabiania osób, które ujawniły się w stopniu zagrożenia, zwiększając nadzieję na osiągnięcie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który gwarantuje je w jednoznaczny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono spowodowane z ciekawej folii samoprzylepnej z użyciem wysokiej klas kleju, co gwarantuje mu wysoką odporność i solidność w niebezpiecznych warunkach lub z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w bloku najczęściej nad drzwiami, będącymi rozwiązanie z miejsca lub domu. Folia, z której sprawiono oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w uciążliwych warunkach połączonych z wyłączeniem prądu bądź oraz z dużym zadymieniem, które ogranicza widoczność.