Hormony psychika

Każdy spośród nas miewa czasem gorsze chwile w życiu, bywa przygnębiony albo te zmartwiony. Często takie nastroje są wynikiem złych i stresogennych doświadczeń w naszym życiu, na które nie mamy wpływu. Śmierć bliskiej osoby, strata przyjaciela, rozwód, choroba, utrata lub zmiana pracy - powodów do złego samopoczucia psychicznego potrafi istnieć właściwie wiele. To naturalne, że pod wpływem takich formie czujemy się przytłoczeni, przygnębieni i smutni. A taki stan powinien wcześnie czy później minąć samodzielnie, w wagę upływu czasu. Jak działać, kiedy naprawdę się nie dzieje?

Czujesz się stale przygnębiony i przytłoczony, złe nastroje pozostają bez przerwy przez całe tygodnie? Stosujesz przez nie tracić kontakt z podobnymi lub zaniedbywać swoje cele? Pamiętaj, że nie każda rana zagoi się samodzielnie. Czasami powinniśmy sięgnąć po fachową pomoc - nie jest w współczesnym nic złego. Gdy skutki negatywnych wydarzeń przejęły opiekę nad Twoim życiem, pomocna może zaprezentować się poradnia zdrowia psychicznego.

W polu takim jak poradnia psychiczna pracują sprawdzeni i certyfikowani lekarze (psycholog, psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta). Możesz zawierać z ich strony na kompetentną konsultację i pomożenie. Wbrew potocznej opinii, pomoce tych specjalistów nie są zarezerwowane jedynie dla osób dotkniętych poważnymi chorobami psychicznymi - przeciwnie - powinien się tam zgłosić każdy, kto z dłuższego czasu denerwuje się z każdym kłopotem w klasie psychicznej - nawet jeżeli objawy nie są bardzo intensywne. Lekceważenie złego samopoczucia może zrobić, że rozwiną się u nas choroby takie jak depresja i nerwica. Znacząco zmniejszają one życie pacjentów, i lecz są w pełni uleczalne, terapia może występować tak długi okres.

Na ważnej randce w poradni zdrowia psychicznego będziesz stanowił rację spotkać się z psychologiem na spotkaniu konsultacyjnym. Takie spotkanie nosi na celu postawienie diagnozy, udzielenie pomocy i ustalenie dalszych działań, którymi mogą stanowić np. skierowanie do psychiatry lub podjęcie psychoterapii u lekarza.