Idealne rozwiazanie aby zapobiec szybkiemu psucia sie zywnosci

Pakowanie próżniowe jest jednym z najlepszych sposobów zapobiegania psucia się żywności. Idealnym rozwiązaniem, aby temu zapobiec, jest dedykowana dla gospodarstw domowych pakowarka hermetyczna.

revo posnetPosnet REVO - kasa fiskalna Polkas Kraków


Pakowanie żywności w sposób próżniowy, pozwala wielokrotnie przedłużyć termin przydatności do spożycia artykułów spożywczych, za których psucie odpowiada powietrze, enzymy, bakterie, grzyby, oraz pleśń. Ponadto tak przechowywana żywność zachowuje na długo świeżość, konsystencję, smak, zapach, oraz odpowiednią wilgotność. Przeważnie w sposób hermetyczny, przechowuje się mięso, ryby, różnego typu wędliny, sery, dania gotowe.
Dla gospodarstw domowych dedykowane są zgrzewarki bezkomorowe, gdzie pakowanie się odbywa na zewnątrz urządzenia, a do środka wkłada się brzeg folii. Pozwala to na pakowanie produktów o nietypowych rozmiarach, np. długiej kiełbasy, czy ryby. Do takich urządzeń przeznaczone są woreczki typu moletowanego, które są w rolce, co jest bardzo wygodne, bo idealnie możemy dopasować kształt woreczka do produktu. Cały proces pakowania jest bardzo prosty, polega na zgrzaniu jednej strony folii, po czym wkładamy produkt, a następnie zgrzewa się drugą stronę, z jednoczesnym odsysaniem powietrza, za pomocą pomp zawartych w urządzeniu. Aby folia idealnie przylegała do jedzenia, najlepiej jest pakować niewielkie kawałki.
Wytwórcy żywności, lub duże sklepu i magazyny, korzystają z pakowarek komorowych lub traysealerów.
Urządzenia komorowe pozwalają na pakowanie bardzo dużych partii żywności w krótkim czasie. Pakowanie odbywa się we wnętrzu takiej maszyny, i polega na wytworzeniu próżni w komorze, do której trafia produkt, wraz z opakowaniem. Na rynku są dostępne urządzenia posiadające nawet dwie komory, co jeszcze bardziej podwyższa wydajność. Do tego typu urządzeń przeznaczone są gładkie woreczki typu PA/PE, które kosztują niewiele, co sprawia, że pakowarka komorowa jest bardzo ekonomiczna.
Opakowany hermetycznie towar wygląda bardzo estetycznie, co bardzo chętnie wykorzystują duże sieci handlowe, umieszczając go w regałach chłodniczych, gdzie dzięki odpowiedniemu podświetleniu, wygląda bardzo apetycznie i zachęca do kupna. Jest to bardzo skuteczna metoda marketingowa. Czasami sklepy oferują pakowanie hermetyczne na życzenie klienta, co również zachęca do korzystania z usług danej sieci.