Jak kroic cebule

Cebula jest jednym z ważniejszych warzyw, bo dodaje się ją do najróżniejszych potraw. Ma ostry i intensywny smak oraz zapach, który może dopracować wiele dań. Niestety, jej krojenie zwykle sprawia sporo trudności. Zwykle ostry zapach cebuli doprowadza do łez, przez co wiele osób nie znosi kroić tego warzywa. Jak więc ułatwić sobie tą czynność?

http://www.comarch-polkas.pl/comarch-erp-xl-cdn/

Jest jeden, specjalny przyrząd kucharski, który zdecydowanie ułatwia krojenie tego warzywa. W tej roli dobrze sprawdza się szatkownica do cebuli. Wbrew pozorom nie jest ona wcale droga i można ją dostać w każdym sklepie ze sprzętem do domu i kuchni za cenę kilkudziesięciu złotych. Warto w nią zainwestować, by ułatwić sobie moment gotowania i przygotowywania potraw. Nie trzeba wtedy męczyć się z nożem i lecącymi do potrawy łzami, bo wystarczy skorzystać z poręcznej szatkownicy. Oczywiście jeśli nie chce się jej kupować, zawsze można zastosować inne triki. Wiele osób uważa bowiem, że za pomocą kilku, prostych kroków można uniknąć płaczu podczas krojenia cebuli. Jedną z metod jest m.in. włożenie zapałki między usta. Ważne jest również to, aby skorzystać z ostrego, profesjonalnego noża. Im szybciej pokroi się taką ostrą, parzącą cebulę, tym oczywiście lepiej. Oprócz tego należy również zwrócić uwagę na to, jak trzeba się zachować po samym krojeniu. Najlepiej od razu umyć dokładnie całe dłonie i ręce, by oczyścić je z resztek cebuli. Nie wolno pod żadnym pozorem przecierać nimi oczu, bo doprowadziłoby to do poważniejszych komplikacji. Lepiej więc najpierw umyć ręce, a dopiero później przetrzeć oczy z łez.

Oczywiście każdy kucharz może mieć zupełnie inny sposób na szybkie, dokładne i wygodne krojenie cebuli. Jednakże coraz częściej w domostwach pojawia się szatkownica do cebuli. Niektóre z takich przyrządów mogą znacząco umilić czas spędzony w kuchni. To dzięki nim nie trzeba martwić się o to, że krojenie będzie niekomfortowe, czy nieprzyjemne.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl