Jak skorzystac z ulgi na zakup kas fiskalnych

W Polsce wszyscy przedsiębiorcy, którzy są zobowiązani do ewidencjonowania swojego obrotu za pomocą kasy fiskalnej, mogą skorzystać ze specjalnej ulgi na zakup tego urządzenia. Ulga na zakup kasy fiskalnej elzab k10 może wynieść nawet 700 zł, dlatego też warto bardzo dokładnie sprawdzić kto i kiedy może skorzystać z tej ulgi i oczywiście jak to prawidłowo zrobić. Na samym początku warto jednak wspomnieć, że podatnicy mogą odzyskać nie więcej niż 90% ceny zakupionej kasy fiskalnej. W naszym kraju ceny kas fiskalnych wahają się w granicy od 900 do nawet 2 000 zł, dlatego też inwestując w najtańszy sprzęt i korzystając z ulgi zapłacimy naprawdę niewiele.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_novitus_nano_e/Novitus NANO E - kasa fiskalna Polkas Kraków

Wspomnieć należy również i o tym, że przedsiębiorcy mogą dodatkowo ubiegać się o zwrot podatku za zakup kasy fiskalnej. W sytuacji kiedy to podatnik musi kupić kilkanaście kas, limit ten dotyczy oczywiście każdej z kas osobno. Odliczenia wartości naszego zakupu od podatku możemy dokonać za pomocą specjalnej deklaracji VAT-owskiej za okres rozliczeniowy, w którym zaczęliśmy korzystać z nowo zakupionego sprzętu.

Jeżeli chcemy skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej musimy jednak spełniać kilka mniej lub bardziej skomplikowanych warunków. Po pierwsze przed terminem rozpoczęcia użytkowania naszej kasy fiskalnej powinnyśmy złożyć w urzędzie podatkowym specjalne zawiadomienie na piśmie o liczbie kas fiskalnych jakie posiadamy oraz oczywiście o dokładnym miejscu ich użytkowania.

Drugim bardzo ważnym wymogiem jest to, aby zainstalować naszą kasę fiskalną i korzystać z niej wyłącznie w obowiązujących w przypisach terminach. Jeżeli nasz obrót przekroczył 20 000 zł przykładowo w marcu, to z kasy fiskalnej powinnyśmy używać od 1 kwietnia. Nasza kasa fiskalna musi być oczywiście objęta ważnymi potwierdzeniami, które informują o tym, że nasz sprzęt spełnia określone w ustawie o VAT funkcje oraz wszystkie wymogi techniczne. Kasa fiskalna musi również gwarantować prawidłową ewidencję wszystkich zawieranych transakcji oraz umożliwiać bezpieczny i szybki przekaz danych na zewnętrzne nośniki danych.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl