Jaka kase fiskalna wybrac to musisz wiedziec

posnet thermal xlPosnet THERMAL XL - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Podejmując decyzję o założeniu własnego biznesu trzeba przewidzieć i przemyśleć wiele rzeczy. Dobry biznesplan, zaplecze finansowe i pracownicy to podstawa. Jednak ważna jest też praktyczna znajomość przepisów.

Jednym z nich jest obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Dotyczy on przedsiębiorców, którzy mają zamiar sprzedawać towary lub usługi osobom prywatnym. Pojawia się jednak pytanie: na które urządzenie się zdecydować?

Przede wszystkim wybór kasy fiskalnej warto uzależnić od naszych możliwości i oczekiwań. Duże kasy fiskalne są zdecydowanie wygodniejsze w obsłudze, do tego zazwyczaj mają też wiele funkcji. Jednak w małych pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy metr przestrzeni, dobrze sprawdzą się mniejsze, kompaktowe urządzenia.

Kolejny aspekt to rodzaj działalności gospodarczej. Jeśli zamierzamy codziennie przemierzać kilometry w poszukiwaniu klientów, najlepsza okaże się kasa posnet mobile. To dobre rozwiązanie chociażby dla firm cateringowych czy lokali gastronomicznych, oferujących dowóz zamówienia do klienta.

Dobór odpowiedniej kasy to jedno, ważne jest też jej zarejestrowanie. Każde urządzenie musi zostać zgłoszone w Urzędzie Skarbowym. To niełatwy i wieloetapowy proces. Po pierwsze, musimy pisemnie zgłosić ilość kas rejestrujących, obrót oraz ich dokładny adres. W kolejnym etapie czeka nas fiskalizacja urządzenia. Mówiąc krótko, to proces uruchamiający kasę fiskalną, jej funkcjonalność oraz pamięć. Finalny etap to kolejna wizyta w Urzędzie Skarbowym i końcowa rejestracja urządzenia. Polega ona na wypełnieniu dwuczęściowego dokumentu i dostarczeniu do odpowiedniego wydziału. Dopiero po tym etapie możemy legalnie rozpocząć korzystanie z kasy.

Posiadając kasę fiskalną trzeba pamiętać też o jej serwisowaniu. Zgodnie z przepisami każde takie urządzenie musi być poddawane regularnym przeglądom przez specjalistów. Zaniedbanie takiego obowiązku może skończyć się karą przyznaną przez urzędników. Właśnie z tego powodu, decydując się na zakup konkretnej kasy fiskalnej warto sprawdzić, czy firma oferuje również serwis urządzenia. To ważne również w przypadku awarii kasy fiskalnej.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl