Kasa fiskalna duze ulatwienie w przedsiebiorstwie

Przedsiębiorcy, głównie właściciele sklepów i punktów usługowych, zaczynają doceniać kasy fiskalne! Takie urządzenia to w firmie duże ułatwienie. Co więcej, ceny kas są coraz bardziej konkurencyjne. Pojawia się jednak pytanie, który konkretnie model wybrać?

Decyzja z pewnością nie należy do łatwych, tym bardziej, że rynek pęka w szwach. Do wyboru mamy modele większe, mniejsze, mobilne. Są też bardziej nowoczesne i te tradycyjne. Jedne mają więcej udogodnień, inne mniej. Wybór, szczególnie dla młodego przedsiębiorcy, może okazać się wyjątkowo ciężki.

Przede wszystkim warto ocenić nasze potrzeby. Jeśli mamy zamiar przemierzać kilometry w poszukiwaniu klienta, z pewnością przyda się nam kasa mobilna z dobrym zasilaniem. W małych pomieszczeniach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, jak znalazł będzie niewielka, kompaktowa kasa fiskalna. Eksperci z branży mówią krótko: przede wszystkim musimy sami ocenić, czego w naszym przedsiębiorstwie będziemy potrzebowali i na co możemy sobie pozwolić. Kasy fiskalne wieliczka to zarówno dystrybutor jak i autoryzowany serwis, który również dokonuje fiskalizacji danego urządzenia.

W tym miejscu trzeba jednak zaznaczyć, że sam zakup kasy to dopiero początek. Każde urządzenie, jak mówi polskie prawo, należy zarejestrować w Urzędzie Skarbowym. Zgłoszenie kasy fiskalnej nie jest niczym skomplikowanym, jednak wymaga od nas wizyty w Urzędzie (czasem nawet dwukrotnie), ponadto każde urządzenie musi przejść proces fiskalizacji, czyli dopuszczenia do użytku i uruchomienia jego pamięci. Tym ostatnim elementem akurat nie musimy się przejmować, bo za fiskalizację odpowiada pracownik autoryzowanego serwisu.

Gdy już zaczniemy korzystać z kasy fiskalnej, nie możemy zapominać o innych obowiązkach, pośrednio wynikających z jej posiadania. Przede wszystkim należy dokonywać dobowego i miesięcznego raportu fiskalnego. To nic innego jak suma obrotów z wyszczególnieniem podatków. Takie raporty robi się po zakończeniu dnia pracy, lub dnia następnego (jednak przed pierwszą sprzedażą tego dnia).

Do tych wszystkich obowiązków dochodzą jeszcze przeglądy kasy fiskalnej, które – zgodnie z prawem – musi przechodzić każde takie urządzenie. Na szczęście, nowsze modele przypominają nam same o zbliżającym się terminie przeglądu.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl