Konkurencja dla note 4

Aborcja jest zawsze niesłabnącym tematem tabu. Pomimo tego, co jakiś czas media dotyczą ten krępujący temat, pokazując wywiad z zagorzałym przeciwnikiem aborcji czy wręcz przeciwnie. Oczywiście, zatajanie problemu nie pomoże w jego rozwiązaniu, tylko z nowej strony jego rozdmuchiwanie same nie. I wtedy, że problem jest, nie ulega żadnej wątpliwości. Według prawa i jeszcze wedle wartości prawych i religijnych aborcja, czyli przerwanie ciąży, jest nielegalne. Istnieje wtedy bowiem przerwanie nienarodzonego, jednak już rozpoczętego dziecka, które zależy stałej i niezbywalnej ochronie. Są jednak wyjątki prawne, które przyzwalają matce dziecka na uniknięcie ciąży. Takimi wyjątkami jest łatwe zagrożenie zdrowia lub bycia matki, życie przyszłego dziecka oraz wykrycie poważnych, nieuleczalnych wad dziecka. Sprowadzają się jednak sytuacje, kiedy przyszła mama nie powinna wynosić dziecka: wszystko jedno bądź toż z racji słabej kondycji materialnej, bądź i bardzo młodego wieku. W takiej formie, oczywiście - w mało polskim oraz kościelnym usunięcie ciąży jest niemożliwe. Przyszłej mamie jest to albo nielegalne przerwanie ciąży, wywołanie poronienia albo urodzenie dziecka, by następnie przesłać je do adopcji.

Oczywiście, nie będziemy tu żadnej ze kart, ani zabraniającej ani popierającej aborcję, usprawiedliwiać. Nie tworzymy więcej zamiaru ukrywać faktu, że w akcji przykładów do chce by nie doszło jeżeli nie nieuwaga kobiet. Bądź co bądź kobiety nie są istotami wiatropylnymi. Są przecież różne pozycje w utrzymaniu oraz kobiety oraz ich przystąpienie do niektórych historii jest wysoce indywidualne. I, abstrahując już nawet z nieuważnych nastolatek, których pierwsze zostania z seksem skończyły się ciążą, ale zdarza się. Zdarza się, że możne kobiety, będące pracę której nie mogą natomiast nie chcą pogodzić z produkcją, przyjmują się na aborcję. Oczywiście, prawo polskie im wtedy uniemożliwia, muszą więc szukać uwag w szpitalach niemieckich, słowackich i austriackich.

Nie słucha wątpliwości, że w większości przypadków niechcianej ciąży można by wszystko skierować do szybkiego stwierdzenia „potrzeba było postrzegać”. Również o ile w wypadku kaprysu aborcja faktycznie winna stanowić zabroniona, oczywiście w momentach dozwolonych prawnie rząd Polski powinien umożliwić kobiecie przerwanie ciąży. Gdy zawsze wiadomo z przeszłości, nawet mimo spełnienia prawnych warunków, nie raz lekarze odmawiają wykonania zabiegu, narażając na wielkie zagrożenie utraty mieszkania i zdrowia nie tylko osobę, ale również inne dziecko. Zaś ostatnie jest zjawiskiem niedopuszczalnym.