Lekarz na kontrakcie kasa fiskalna

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampania gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w prawie wszystkich gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze pokrywający się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za usługą tego narzędzia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w sytuacji kas fiskalnych zostało wprowadzono w działanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niezmiernie, a emerytowani lekarze zrezygnują z prowadzenia kampanii, z powodu trudności z obsługą kasy. Zarzuty pokazały się chybione. Sprzedawcy kas przechodzą w bliskiej możliwości zarówno małe, mobilne urządzenia, kiedy również silne przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno jeszcze zgodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest skomplikowana. Przykładem teraz potrafią być pomoce medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kwocie będzie uznawał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym celem jest tylko wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata pragnie być wypełniony przegląd kasy, przez upoważnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego prawa Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do wprowadzenia kas fiskalnych, Do nowych części zawodowych stanowiących te urządzenia od ubiegłego roku, bez względu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż i dostarczający usługi na sytuację osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak sądzi Ministerstwo Finansów jest to drogi możliwość na wyprawę z szarą strefą w handlu i pomocach.

Poddaje się pytanie, czy w latach następnych więcej będzie można zastosować z pomoce na zakup kasy. Obecnie wynosi ona 700 zł. Że z niej wziąć każda kobieta, jaka w sezonie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Albo będzie silna zastosować z tej pomoce w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.