Nerwica slinotok

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym punktem w ostatnich czasach. Dotyczy więc ze naprawy swego myślenia. Obecnie wszyscy jesteśmy łatwo i często brakuje nam momentu na odpoczynek, relaks i regenerację. A jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może dawać oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę z ostatniego, iż ich reakcje ciała nie mają właściwie sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle komunikują się z innymi fobiami. Chory boi się pewnych rzeczy, dlatego jego ciało reaguje wtedy w "ciekawy" i oryginalny sposób. Prowadzi temu zabieg motywacji, energii do wykonania, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie źli często zarzucają się na problemy ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą metodą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesie zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna zapomnieć "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei inne sytuacje z wszystkiego życia, podczas których stanowił objawy nerwicy. Dzięki temu minimalizuje się jego lęk i zły oswaja się z prawdziwymi sytuacjami. W poszczególnych przypadkach nieodzowne istnieje jeszcze leczenie farmakologiczne. Jednak same leki wcale nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w połączeniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.