Nowoczesna obudowa komputera

Często możemy zobaczyć w zakładach wyposażenie stanowiska kasjera w perspektywy nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i fizycznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej zaczyna się w wysokich marketach i sklepach należących do budowy sklepów.

Stanowi w nich nic asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie często są sprzedawane, kiedy również zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak jednak ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, kiedy mamy do czynienia z lekkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i gdy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na chwila bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na każdym samym produkcie. W pozycji gdyby tego gatunku jest mało, nie ma przy tym więcej pracy, i prosto jest upilnować wszelkie koleje w kraju ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony poziom dochodów, więc musi wykorzystywać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i odnoszenia jej przy każdej transakcji, jest szeroki wybór co do guście kasy. W sukcesu małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie ma zbyt wielu funkcji, zaś jest jednorodny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to prawa najistotniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez duży moment nie ulegną one zmianie.