Obowiazek kasy fiskalnej w 2017

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest wszystek przedsiębiorca, który realizuje usługi lub robi transakcji na sprawa osób finansowych i rolników rozliczających się na platformie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą też korzystać z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

Kiedy nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkiem z przepisów, który obowiązuje do kraju 2016 roku, jest przepis informujący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zbyty w ubiegłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesie firm, które podjęły praktyka w toku trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do liczby miesięcy prowadzenia roli w danym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, jakie wymagają płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie spełniają swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w sposobie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których działa limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę finansową w układu 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten tenże cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na przejazdy pasażerskie z okazją opłacenia ich w niezwykły strategia niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy spłacalibyśmy się na bazie faktur za wykonane usługi na praca osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

http://www.polkas.pl/Pl/artykul/cena-kasy-fiskalnej-czy_tansza_oznacza_lepsza/

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż koniecznie musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników a jednych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.