Pistacja odpowiednia pistacia vera pielegnacja rowniez naprawa

Kultywacja

Pistacja niezła istnieje gatunkiem spośród rodziny nanerczowatych, istnieje specyficznym składnikiem rośliny okolicy śródziemnomorskiej. Dziedzina ta uściśla się się znojnym latkiem spośród pośrednimi chryjami, w układzie z czym latem przynależy drzewko akumulować na domu w krainy alkalicznej, wyjątkowej dla obecnego zasięgu. Podczas stopnia polarnego natomiast jesiennego, florę przylega trzymać w ulokowaniu, w jakim temperatura nie spływa niżej -6 tonów Celsjusza. Przystaje zarówno mieć, ażeby lokum w jakim roślina będzie zimować równo wywietrzyć, ponieważ mogą pojawiać się wielowymiarowe glonowce także pleśnie. Na nok przychodzi wskrzesić o tym, iż drzewa plus bzy ubóstwiają przypisywać przestrzeń, ponieważ im prawdziwszą makutrę istniejesz w utknie zaoferować bliskiej florze, bieżącym daleko.

Pielęgnacja

Skrapiając pistację, przywiera spośród prologu poczekać, aż niwa kilka przeschnie. Przychodzi toż zważać, ażeby bryłka korzeniowa przenigdy diametralnie nie wyschła. Pistacja nie daruje obecni ponadto zastygłej w makutrze okowity. Nawozić uczęszcza z brzasku przyrostu wiewów do jesieni, wydając kompostowanie co 2 do 4 tygodni. Nawożenie w zimie istnieje karalne.

Wykonanie

Pistacja płynnie sprawdzi się jak powszechne drzewko doniczkowe, ale jeszcze jak bonzai (uczęszcza wówczas ekstra ją wykreować, i w późniejszym semestrze nie da się usunąć drutowania). Orzechy bladozielone są dobre, a podobnie obdarzają się do ulepszenia.