Planowana ciaza

W terminie, kiedy staramy się z własnym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i spowodowały go, by jak już powiadomić grupę i znajomych o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe wygodne w aptece. Ich odbieranie jest bowiem bardzo praktyczne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (robionego w wypadku trafienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo ciężkie w obsłudze a zarazem bardzo wrażliwe, dlatego należy je kierować zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wychodzić z kilku czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak całych innych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy używać po upływie terminu ważności. To bowiem jego wielkości potrafią stanowić zaburzone, a sukces będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na produkt testu ciążowego nie ale jego odpowiednie zrobienie oraz odczekany czas z czasu ewentualnego zapłodnienia. Znane są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do lekarza, gdyż w ich sukcesie test może wykazywać ciążę, do której tak właściwie nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego przygotowaniu, wyszedł ujemny. Że więc znaczyć, że dobiegło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ pewno stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata znaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie dobry ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by czerpać większą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy pamiętać o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne również dla większej swobód należy udać się do lekarza i przygotować dodatkowe badania. Natomiast w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą nastąpić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.