Psychiczne uzaleznienie od marihuany

comarch erp xtCo nowego w Comarch ERP XT? | Systemy ERP | POLKAS

Psychiczne uzależnienie, które przyczepia się z obsesyjnym działaniem w akcję, którą powodujemy kosztem nie tylko czasu spędzanego z grupą, czy tworzenia osobistych czynności domowych lub relaksu, lecz w ekstremalnych przypadkach, i kosztem snu.

 

Osoby uzależnione zupełnie nie odczuwają komfortu budząc się pracą – skupia się to z ciągłym strachem i obawą o utratę stanowiska. Często osoby uzależnione wydają pieniądze, jakich nie mają, są ponad stan i sięgają po dopalacze, które posiadają ułatwić im w pełnieniu dłużej i efektywniejszej pracy, tj. amfetaminę, kokainę. Uzależniony nie potrafi być radości z wykonywanej pracy, zmierza do perfekcjonizmu, którego wytycznych jeden nie potrafi określić. Często pobiera się toż z potrzebą akceptacji.

Czas, jaki nie jest spędzony na rzeczy, często jest tłumaczony jako stracony. Świadomości te chociażby w dni wolne z pracy, cały okres o niej poznają i myślą się jak ulepszyć swoją sprawę w nazwie oraz co będzie się działo, gdy wrócą z urlopu.

Pracoholizm to przede wszystkim wywiad z pacjentem, lecz oraz z kobietami bliskimi – toż najczęściej one odczuwają problem i są największą ofiarą uzależnienia. Początkiem działania jest wprowadzenie planu dnia, harmonogramu tygodnia, którego należy się ściśle trzymać – podziału, jaki stanie opracowany, żeby skrócić czas spędzany na pracy, a wprowadzić więcej czasu spędzanego z grupą, na urlopie. Kolejnym krokiem jest uświadomienie pacjentowi i wdrożenie go działalności priorytetów, samodzielnych decyzji, który priorytet jest ważniejszy, i co chodzi zachować na później. Oczywiście jak w wypadku innych uzależnień, po dokonaniu wstępnej fazy leczenia, po zakończeniu 12 kroków, należy regularnie uczęszczać na terapię. W Polsce istnieją grupy Anonimowych Pracoholików, których zebrania umieszczają się na wspieraniu siebie w sile. Dla uzyskania lepszych wyników, leczenie powinno zawierać więcej osoby współuzależnione.