Raport miesieczny z kasy fiskalnej bingo

program finansowo-księgowyProgram do księgowości – czym się sugerować przy jego wyborze? | Systemy ERP | POLKAS

Z kasą fiskalną posnet bingo spotykamy się w moc miejscach. Niestety są to już tylko sklepy spożywcze, czy markety. Coraz częściej spotykamy kasę w środowiskach usługowych, albo nawet taksówkach. I kiedy kupujemy przez Internet, do zamawianego produktu powinien być dobrany dowód sprzedaży w twarze paragonu. Jest zatem technologia rozliczania się przed organami podatkowymi. Kopie paragonów są dowodami na zachowanie działalności.

 

Jednak co planuje zrobić przedsiębiorca, kiedy kasa fiskalna odmówi mu posłuszeństwa? Lub chyba on nadal sprzedawać? Dużo o tym pomyśleć, zanim zdarzy się coś takiego. Świetnym wyjściem będzie dodatkowa kasa rejestrująca. Można z niej zastosować, gdy kasa decydująca się popsuje. Co prawda nie powinien jej umieć, ale stworzy ona, że nadal będziemy potrafili służyć klientów.
Odpowiednie przepisy bowiem świadczą o tym, że obywatel ma cel ewidencjonować zakupy i kwoty podatku należnego przy wykorzystaniu rezerwowej kasy rejestrującej. Gorzej jest jednak, jeśli takiej kwoty nie posiadamy. Co prowadzi prawo, otóż – w sukcesie gdy ewidencjonowanie zakupu i wielkości podatku należnego przy wykorzystaniu rezerwowej kasy rejestrującej jest trudne, podatnik nie może pracować sprzedaży. Lepiej zatem kasę taką mieć. Czy możemy ją bezpośrednio podłączyć a na niej grać No nie…Podczas zmiany takiej kasy, powinien sprzedawca, a dobrze właściciel poinformować o tym Tytuł Skarbowy. Musi zwrócić dokument o awarii sprzętu, a ponadto
informację o zastąpieniu zepsutego sprzętu rezerwowym. Oczywiście rezerwowa kasa rejestrująca musi uważać się tam, gdzie dominowana jest sprzedaż.

Ale jednak nie musimy być kasy zastępczej, rezerwowej. A co wtedy Trzeba niestety zaprzestać sprzedaży. Należy powiadomić serwis naprawiający kasy fiskalne o takiej awarii, a też organy podatkowe o zaprzestaniu ewidencji aż do momentu naprawy kasy fiskalnej. I najważniejsze – trzeba poinformować klientów o przerwie w sprzedaży. Niezastosowanie się do tego przepisu, grozi wysokimi karami finansowymi.
Nie jest więc to sytuacja komfortowa, wręcz przeciwnie, może znaczyć dla nas duże kłopoty. Może dlatego warto przemyśleć nad taką kasą rezerwową także wynosić ją zawsze pod ręką. Łatwiej powiadomić urząd, że lecimy na drugą kasę, niż liczyć na poprawę naszej. Czasem bije ta utrata zysków w nas, tylko bardziej w przyzwyczajonych do nas klientów.