Seksoholizm kryteria diagnostyczne

Tak kiedy można się uzależnić od alkoholu, papierosów, narkotyków, od jedzenia słodyczy, można się uzależnić od seksu. To klasyczny nałóg, bagatelizowany przez zbyt dużo kobiet. Pomimo tego, że zbiera się z uzależnieniem czysto fizycznym, jego podłoże leży w świadomości człowieka. Kobiety wiążą się od osiągania orgazmów tak jedno jak mężczyźni.

Seksoholizm więc nic innego jak uzależnienie od fizycznego spełnienia, zamiłowanie do orgazmu. Niestety, po zaspokojeniu naszych spraw – zamiast satysfakcji, pojawia się przygnębienie i stany depresyjne. Seksoholizm to marzenie do spełnienia seksualnego za wszelką cenę – byle jak, byle gdzie, z byle kim. Osoba uzależniona ma problem z nawiązywaniem głębokich, emocjonalnych informacji i okazywaniem uczuć, również tych dobrych, kiedy i negatywnych. Na doskonałym miejscu listy swoich planów, dokładnie oczywiście jak kobiety zależne od alkoholu, stawiają seks.

Choroba taż posiada inne przyczyny powierzchowne u osób i u ludzi. Osoby poszukują potwierdzenia swojej atrakcyjności, wybierają się poczuć pożądane – z takich albo innych względów. Często sprowadza się, że osoba swoje uzależnienie myli z miłością, a seks stanowi dla niej rodzajem na zachowanie partnera. U mężczyzn jest wtedy a wyjście na pozbycie się swoich lęków.

Leczenie seksoholizmu Kraków zakłada się oczywiście z abstynencji. To ważny krok, jaki jest przyczyną udanej terapii – natomiast ta będzie długa i wymagająca. Dopiero po pierwszych symptomach odstawienia i oswojeniu się z brakiem stymulacji fizycznej, można spróbować dotrzeć do okresu, sytuacji, emocji, jakich nie chcemy być czy pamiętać także dlatego staramy się rekompensować to sobie seksem.Często też trauma, jakiej chcemy się pozbyć, planuje swoje źródło w wydarzeniach z dzieciństwa, o jakich możemy nie mieć jak np. wykorzystywanie seksualne. Pamiętajmy, że istniejąc w kontrakcie z głową uzależnioną, również powinniśmy wziąć z porady specjalisty!