Separator magnetyczny rusztowy

Obecnie na lokalnym rynku przydatnych istnieje sporo systemów magnetycznych, jakie są specjalny kształt pola magnetycznego, dzięki czemu wytwarza się bardzo trudną moc magnetyczną nawet w znaczącej odległości od separatora. Siła magnetyczna wykonywana jest poprzez magnesy ferrytowe. Separatory magnetyczne nadprzenośnikowe służą specjalnie do usuwania elementów metalowych z przenośników taśmowych i zsypów. Są także do pomocy urządzeń takich jak kruszarki i młyny.

 

Jakie typy separatorów wyróżniamy?
Można poznać dwa rodzaje separatorów: blok magnetyczny oraz separator nad taśmowy samoczyszczący. Blok magnetyczny nie posiada taśmy czyszczącej, należy oczyszczać go ręcznie lub przy pomocy mechanizmu czyszczącego. Ten typ separatora używa się w sukcesie, gdy spodziewana ilość żelaza będzie biedna czy do ochrony poszczególnych urządzeń. Natomiast separator nadtaśmowy samoczyszczący umieszczany jest nad przenośnikiem, który zapewnia pole magnetyczne o znacznie ważnej miary. Należy zaznaczyć, że istnieje obecne bezpiecznie dla środowiska pracy. Czyści się go w twórz ciągły, poprzez taśmę wynoszącą, co umożliwia usuwanie prawie wszystkich części elementów metalowych. Można dostać wersję separatora z napędem elektrycznym czy hydraulicznym.

Wzór i rozmiar
Separatory daje się w drugich rozmiarach i kształtach, a firmy, które zdobywają się ich sztuką są w stopniu dopasować odpowiedni klient i kształt magnesu do posiadanych technologii, jak i potrzeb. By móc dobrze dobrać właściwy typ magnesu, wystarczy oszacować wysokość warstwy materiału, jaka uważa się na przenośniku. Należy także wiedzieć jego szerokość. Wiadomo, że im przy obiektów żelaznych mógłby się znajdować magnes tym korzystniejsza będzie skuteczność separatora. Warto też wiedzieć o tym, że szerokość magnesu powinna odpowiadać szerokości przenośnika, na jakim ogląda się ten artykuł.