Strona firmowa przyklady

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najświętsze etapy bycia każdej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest zatem dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w pewnym stylu a i w niecodzienny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie łatwo, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serduszka jest dodatkowe do zrozumienia już w 21 dniu ciąży.

Na startu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi więc bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle duże (całe 6 mm), iż będzie mocna je ustalić w badaniach USG. Niestety, zazwyczaj będzie przecież za malutkie, by uznać jego odpowiedni rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie zaczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka stanowi w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ten element – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

opaski do włosów

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Istniał więc wtedy znak dla zwiększającego się organizmu dziecka, że coraz nie godzina na dowolne oddychanie, należy za to skupić się na ważnym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w pełni rozwinięte dopiero w okresie porodu. Z tego etapu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie średnie w wszystkiej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.