System informatyczny laboratorium

Wiele polskich spółek specjalizuje się w sprzedaży i budowaniu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacje od rodzaju prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla przeciętnego lokalu, jak także dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą dzielić się między sobą w relacji czy przechodzimy do rezygnowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i że z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii cieszą się jeszcze większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z faktem gastronomicznym jaki nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W znaczących miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich kiedy także takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy posiadają sporo punktów gastronomicznych na gruncie całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Jest on właśnie zaprojektowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i praca na jednolitych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, albo stanowi wówczas sama restauracja, czy same sieć restauracji.

Na tym okresie celowo nie podamy firmy, na którym z planów oprzemy propozycję skierowaną do pojedynczego kliencie. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na zintegrowanym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również całe zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje z realizacji program może współpracować z terminalem dotykowym, a też z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w sieci lokalnej czyli na pojedynczym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.