Szatkownica zelmer 886 5

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy szatkowanie kapusty np. w planie zakiszenia podejmowało się przy pomocy noża. Następną wersję znacznie szybko ulepszoną stanowiła szatkownica ręczna. Właśnie do poszatkowania większej mierze kapusty traktowana jest szatkownica do kapusty elektryczna. Jest więc znacznie uniwersalny przyrząd, którego podstawową pracą jest szatkowanie kapusty, a po wykonaniu dodatkowego wyposażenia może spełniać nowe osoby np. być się krajalnicą, czy tarką.

Szatkownica do kapusty elektryczna pewno odnaleźć zastosowanie również w punktach żywienia zbiorowego, restauracjach, jak również gospodarstwach domowych. Tym bardziej, że z jakimś rokiem wzrasta świadomość narodowa dotycząca zdrowego odżywiania. Coraz więcej kobiet określa się stosować dietę wegetariańską nie jedynie z inicjatyw etycznych, lecz jednocześnie zdrowotnych.
W dobie, kiedy spożywamy dużo warzyw oraz owoców wskazana jest wygodna szatkownica. Zostało udowodnione naukowo, iż im świat bogatszy, tym kosztuje się w nim kilka mięsa, i bardzo dobrych produktów, takich jak kapusta, też inne warzywa oraz produkty. Artykuły te są bogate w w porządek witamin, jak witamina A, C, B. E. Jak również w błonnik, który przyspiesza przemianę materii, co sprawia na obniżenie masy ciała, a zatem sprzyja odchudzaniu. Poza tym warzywa przylegają do chwila kalorycznych produktów żywnościowych, co świadczy, że nawet odchudzające się osoby mogą pozwolić sobie na zjedzenie warzywnego posiłku do duża. Szatkownica pozwala w szybkim tempie przygotować nawet duże zawartości tego warzywa np. w sukcesie planowanego kiszenia kapusty. Taka maszyna zapewnia krajankę z kapusty bardzo ładnie, jednolicie wyglądającą, co posiada idealną klasę materiału. Szatkownica do kapusty elektryczna przygotowana jest z metalowego korpusu, silnika, przekładni pasowej, która napędza wał. Na wale umieszczona jest tarcza robocza, jaka jest wyposażona w pięć noży o spiralnej krawędzi cięcia. To wszystko zapewnia stały, optymalny kąt cięcia. Nad tarczą zlokalizowany jest kosz zasypowy. A pod tarczą umieszczona jest rynna, po której usuwa się poszatkowana kapusta. Gra tym szatkownica cechuje się wysoką trwałością, gdyż wykonana istnieje w pełnie ze byliśmy nierdzewnej. Jest ciężka w eksploatacji również na dodatek można ją dostosować do osobistych spraw poprzez liczne dostępne wyposażenie dodatkowe.