Urzadzenie diagnostyczne bosch kts

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle ciekawe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można pobrać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop także jego wykonanie

Kolposkop używa się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w obiektu wykrycia zmian, jakie potrafiły mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w współzależności z jego kształcie.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego uważa się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i oglądanie go na profesjonalnym ekranie, a też pisanie i dawanie dla pacjentki, jak a do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.