Wychowanie dzieci gluchych

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w jakim przybywa do zmniejszenia liczby czerwonych krwinek. Są różne przyczyny powstania niedokrwistości w organizmie młodego człowieka: potrafi żyć zrobiona utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów bądź same w klubu ze skróceniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie wtedy jest właściwie powszechnie spotykanie wśród kobiet w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Jednakże w sukcesie osób przy nadziei definicja anemii wygląda nieco inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do powiększenia objętości naturze dodatkowo jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest więc zjawiskiem dość prostym. W czasie ciąży to mówimy o zaistnieniu anemii, kiedy trafia do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

oprawa gazZobacz naszą stronę www

Nie polepsza to jednak faktu, że duże niedobory czerwonych krwinek w systemie przyszłej mamy mogą doprowadzić do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W liczbom kwartale ciąży grozi to schorzeniami implantacji zarodka, i nawet poronieniem. W nowym kwartale może sprawić do powstawania wad rodzonych, a w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u osoby ciężarnej są przede każdym spożywanie alkoholu oraz pieczenie papierosów. Kolejne to ciąża mnoga, niedobór witam i zalet odżywczych w diecie, na jakie zapotrzebowanie dość szybko wzrasta w sezonie wstąpienia w ciążę. Leczenie anemii zależy z jej stopnia zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której powodem był niedobór żelaza, jest zazwyczaj leczona doustnymi środkami dostarczającymi jego liczba. Bardzo rzadko podaje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, jest obecne natomiast ważna o wiele większa niż w przypadku przyjmowania suplementów diety. Sprowadzają się przypadki, kiedy niezbędna będzie dodatkowo transfuzja krwi – dzieje się tak przeważnie w formach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość szybko rozpoznawalnym, jej wyrazami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, kłopoty z pamięcią i koncentracją, zawroty głowy.

Jeżeli to, będąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z podanych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ nieleczona anemia może dostarczyć do poważnych uszkodzeń płodu, i nawet do jego śmierci.