Wychowanie dziecka klapsy

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i omawiają się, znów wywracają i właśnie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. I obecne nie wszystko. Dzieci to dodatkowo wizytówki rodziców. Jak wykonać, żeby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają wszystkich rodziców. Kupimy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki również nowe urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w następującej torbie, to wypowiedzenia nie wyłącznie dla zdesperowanych. Obraz to wszak nie tylko to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do poziomu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy tata. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często gromadzą się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto mieć przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były odporne, ale jednocześnie zrobione z delikatnych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko zrealizuje w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do własnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej wesprzeć w każdym stopniu utrzymać ten składnik prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w odpowiednie pokłady cierpliwości i chęci - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dobrać fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak też wziąć pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z druga.