Wyposazenie gastronomii limanowa

Choć “mała gastronomia” z firmy brzmi raczej miło i niegroźnie, to powinien wiedzieć, że nawet najmniejszy biznes nie obędzie się bez podstawowych sprzętów, które trochę kosztują. W co inwestować, oraz z czego czynić Oto mały poradnik dla przeciętnej kawiarni:

 

1. Ekspres ciśnieniowy – nawet do najładniej urządzonej kawiarni nie przyjdą klienci, jeśli kawa nie będzie dobra. Ekspres to sylwetka i nie warto na nim żałować, jednak czasem ukrywa się osiągnąć dobry, używany sprzęt.
2. Witryna chłodnicza – klienci chętniej kupują ciasta, jeśli będą uważać, że wyglądają apetycznie i kusząco zza witryny. Warto ustawić ją przy kasy, wtedy użytkownicy będą brać chętniej.
3. Stoły i stoliki – to tak podstawa. Mały lokal nie potrzebuje wielkiej mierze mebli, więc tutaj możesz zaoszczędzić.
4. Talerze i sztućce – obowiązkowo! Wybierz takie, jakie nie będą zmieniać się w zmywarce.
5. Młynek do kawy – świeżo zmielona kawa to przyczyna!
6. Lampy – koszt duży, tylko dobrych lamp nie trzeba będzie podawać, a później nie będziesz bardzo inwestować.
7. Piec – do pieczenia ciast rzecz jasna. A do pieca przyczynią się oczywiście foremki na wypieki.
Mała gastronomia wnętrze to aczkolwiek nie tylko wymienione wysoko sprzęty. Niektóre kawiarnie oferują także śniadania, więc może przyczynić się patelnia grillowa lub grill elektryczny do zapiekania przepysznych tostów. Ważne są oraz elementy wystroju, ale przy małym lokalu nie warto szaleć przy zakupach, bo wnętrze będzie przytłoczone. Czasem wystarczą odpowiednie sprzęty, które same stanowią ozdobę, do ostatniego pewien tematyczny obraz czy zdjęcia i ewentualnie menu w popularnej ramce. Minimalistyczny wystrój przy małym pomieszczeniu to rzecz kluczowa. Przyczynił się także stojak na wieszaki, jednak jeżeli chce nam na pełniejszej powierzchni, można po prostu zawiesić na granicy ładne haczyki, w niniejszy droga kurtki nie będą mieć dodatkowego miejsca. Warto wspominać o tym, że ważną część sprzętów możemy po prostu odkupić, trzeba ale zawsze sprawdzić stan używanych rzeczy.