Zapobieganie pozarom w domu

granulatoryGranulatory - Suszarnie - Chłodnice / GRUPA WOLFF

Wybuch pożaru to jedno z obecnych zagrożeń, na jakie należy być wystarczająco przygotowanym. Ogień jest znacznie groźnym żywiołem, i jego szybkie powtarzanie się, potrafi zaskoczyć nawet najbardziej obeznanych z nim strażaków. Systemy bezpieczeństwa przed ogniem stanowią podstawę wyposażenia każdego budynku. Zagrożenie pożarowe nigdy nie powinno być lekceważone. Jednak odpowiednie wyposażenie w aparaty do akcji z pożarem znają być niewystarczającym środkiem zapobiegawczym.

Równie istotne jest wygodne przeszkolenie. Gra z ogniem wymaga umiejętności oszacowania jego sposobie, charakterystyki przedmiotu, który płonie oraz odpowiedniego dobrania środka, którego celem będzie zwalczenie płomieni. Nie wszystek ogień, zatrzymuje się tym jednym sposobem. W poszczególnych przypadkach jedyną możliwością skutecznego przeciwdziałania przesuwaniu się ognia jest gaszenie parą.

Para gaśnicza – steam fire extinguishing
Steam fire extinguishing to para gaśnicza, która posiada być niezwykle silne właściwości zwalczające płomienie, chociaż nie zawsze zapewne istnieć używana. Ze względu na bliski mały ciężar właściwy, kompletnie nie potrafi być brana jako sposób gaśniczy stosowany do wyprawy z ogniem na szerokiej przestrzeni. Niski ciężar powoduje, iż w takich okolicznościach, para nie spełni swoich gaśniczych właściwości. Idealnie za, to, sprawdzi się do gaszenia pożaru w średnich i zamkniętych pomieszczeniach. Ich objętość nie powinna przekraczać 500 metrów sześciennych. Często bywa stosowana do zabezpieczenia przeciwpożarowego na statkach, przepompowniach, przy gaszeniu kotłów wulkanizacyjnych czy pożarach w suszarniach drewna. Sprawdzi się również przy gaszeniu pożaru cieczy, pod warunkiem jednak, że temperatura ich zapłonu, przekracza barierę sześćdziesięciu stopni.
Gaszenie parą natomiast jego efektywność chce od temperatury zapłonu cieczy i gazów. Im szersza ona będzie, tym trudniejszą skuteczność zapewni gaszenie. Technika ta, działa dzięki wykorzystaniu mechanizmu, którego przedmiotem jest poważne minimalizowanie stężenia tlenu, aż do gustu, w którym proces spalania zatrzymuje się niemożliwy. Najważniejszym elementem istnieje natomiast konieczność stosowania tej technik do gaszenia pożarów jedynie w wnętrzach zamkniętych.