Zarzadzanie kapitalem ludzkim artykul

Zarządzanie zasobami ludzkimi jest trudną dziedziną. Brak umiejętności w obecnym dziale doprowadził już niejedną firmę do upadku. Dlaczego umiejętne zarządzanie materiałem ludzkim istnieje naprawdę ważne?

Człowiek musi czuć się znacznie w firmie Przede wszystkim należy się zastanowić, czym tak właściwie jest wspomniana powyżej dziedzina. Niektórzy są błędne przeświadczenie, iż zarządzanie kapitałem dobrym więc nic innego jak manipulacja. Reguła istnieje ale taka, że świadomością tej dziedziny biznesu jest przede wszystkim wprowadzenie do tego, aby pracownik czuł się daleko w naszej firmie. Jak powiedział Andrew Carnegie, przemysłowiec będący własnego czasu drinku z największych pracowników na świecie: „ludzie idą za pieniądze, ale pójdą za tobą dodatkowy szmat drogi, jeśli pokażesz im wpływ, nagrodzisz pochwałą i pozwoleniem”.

System motywacji i satysfakcji W pracy zarządzanie kapitałem ludzkim liczy na tym, aby stosować metodę nagród i motywacji. Należy przede ludziom o to, żeby pracownik dobrze czuł się w znanej firmie, ponieważ wtedy szczególnie z niego będzie zależała sprzedaż, produkcja i dochody. Należy zrozumieć, że nasz sklep rozkłada się z ludzi, jacy są niczym organy w ciele człowieka. Jeśli organy są uszkodzone, ciało nie będzie rzeczywiście być. Należy także zrozumieć, że motywacją nie są tylko premie gotówkowe (które rzeczywiście są potrzebne, wysyłają do ważniejszego przywiązania pracownika do polskiej firmy), ale i premie słowne. Dobrym nawykiem jest chwalenie pracownika za dużo wykonaną pracę, oddawanie się do niego z szacunkiem i przyjaźnią. Z drugiej jednak strony powinniśmy wiedzieć, że posiadamy prawo wytknąć błąd osobie, jaka nie wykonuje dobrze swoich obowiązków, żebym w konsekwencji, jeżeli nasze ostrzeżenia nie pomogły, rozwiązać ją i wziąć bardziej odpowiedniego pracownika.

https://berndson.pl/blog/img//G916%20-%20%23AMY%20-%20ekspozycja.JPG

Atmosfera w działalności Pracowałam jak w fabryce, z której wcześniej zwolniła się pewna kobieta. Powód rozwiązania był mocno funkcjonalny – nie czuła się głęboko w spółce, miała wrażenie, że pan nie używa się do niej z szacunkiem, czyli, innymi słowy, prezes nie miał mniemania o dobrym zarządzaniu materiałem ludzkim. Po paru tygodniach kobieta, jako że była wysokie kwalifikacje, dostała pozycję na odpowiednim zajęciu w konkurencyjnej firmie. I obecnie prawie miesiąca później prezes zaczął do niej wydzwaniać z propozycją o powrót do robocie i obietnicami większych wpływów. I wiecie co osiągnęła ta kobieta? Odmówiła, ponieważ w nowoczesnej marce atmosfera stanowiła o wiele ciekawsza, oraz ona odczuwała się tam lepiej. Podsumowując, środkiem na efektywne gospodarowanie kapitałami dobrymi stanowi nie tylko oferowanie premii, lecz oraz umiejętność zapewnienia komfortowej atmosfery w praktyce, bo szczęśliwy człowiek pracuje lepiej.