Zastosowanie separatorow magnetycznych

W przemyśle stosuje się wiele urządzeń, które odgrywają kluczową rolę w procesie produkcji. Wykorzystywane są w bardzo różnych celach, na przykład do filtrowania, mieszania, czy rozdzielania różnych materiałów.

Zastosowanie

Jak wskazuje nazwa separatory magnetyczne wykorzystuje się do oddzielania od siebie różnych elementów. Stosowane są przede wszystkim do separowania części z sypkich mieszanin i pozwalają na oddzielanie np. metali kolorowych. Z tego powodu takie urządzenia znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach i mogą okazać się niezbędne w wielu zakładach przemysłowych.

separatory magnetyczne

źródło: http://www.grupa-wolff.eu/wp-content/uploads/2014/03/separatory-magnetyczne-kanaly-01

Na szerokie zastosowanie separatorów magnetycznych wpływa również ich bardzo duża uniwersalność. Na rynku dostępne są różne urządzenia tego typu, które łączy przede wszystkim wykorzystanie właściwości magnetycznych produktów, które są poddawane obróbce. Istnieje również możliwość montażu separatorów w różnych miejscach linii produkcyjnej. Stosunkowo prosta konstrukcja takiego urządzenia wpływa na to, że jest ono stosunkowo łatwe w montażu oraz eksploatacji. Dzięki temu stanowi praktyczne i jednocześnie niezbędne rozwiązanie wielu różnych linii produkcyjnych.

Wykorzystywanie

Separatory magnetyczne mogą być wykorzystywane w kilku różnych celach. Przede wszystkim takie elementy pozwalają na zwiększenie jakości materiału poddawanego obróbce. Poza tym stosuje się je wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia elementów przez metalowe cząstki. Taka konieczność istnieje między innymi wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się delikatne, precyzyjne urządzenia. Separatory magnetyczne są stosowane także w przypadku produkcji tworzyw sztucznych, gdzie całkowite oczyszczenie materiału z metalu ma bardzo duże znaczenie dla jego ostatecznej jakości.

separatory magnetyczne

źródło: http://www.grupa-wolff.eu/wp-content/uploads/2014/03/separatory-magnetyczne-transport-pneumatyczny-01

Dostępność na rynku

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór separatorów magnetycznych, które są zaprojektowanie do bardzo różnych zastosowań. Takie urządzenia muszą być więc dobrane do konkretnych potrzeb danego zakładu produkcyjnego. Dzięki zainwestowaniu we właściwy separator można zwiększyć wydajność procesu produkcji, a także zwiększyć jakość ostatecznego produktu. Tego typu urządzenia są standardowym rozwiązaniem wykorzystywanym w przypadku wielu zakładów produkcyjnych z różnych branż.