Zimne miesane napoje

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie zbierają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można wyszukać wiele przepisów na ciekawe napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze o pokazać się wydawać je jedynemu. Stanowi wówczas nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale także lepsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy spotkają z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zdobyć o dowolnej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najtańszych produktów na placu. Otrzymany napój jest lekki, smaczny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem koktajlu stanowi ten o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i wygodne na jakimś stoisku. Idealnym podejściem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niesamowita praca będzie lekkim doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i gotowe materiały to dodatkowo nie wszystko. Trzeba być podobny sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pięknej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu jest dużo takich towarów oraz o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który tak wykona swoje oczekiwania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie właśnie do deserów owocowych, ale oraz na dowód do przyrządzania mrożonej kawy.